Еко-стиль в сучасному інтер’єрі будинку або квартири допоможе створити затишну та комфортну атмосферу. Важливий плюс оформлення дизайну в стилі еко – можливість знайти рішення на будь-який смак, в найрізноманітніших цінових категоріях.
Кольори
Найважливішим елементом, який і створює екологічний стиль є кольорове рішення. Зазвичай, це ті відтінки, які ми зустрічаємо в природі: пісочний, земляний, трав’яний, хвойний, теракотовий, блакитний, білий.
Цей стиль не терпить «кислотні» відтінки й різкі й контрастні поєднання кольорів. Їх не можна використовувати в подібному дизайні – адже інтер’єр в еко-стилі сприяє відпочинку, розслабленню, тому ваші очі не повинні відчувати дискомфорту.
Матеріали
Щодо матеріалів, то ідеальним варіантом, до якого варто прагнути, є натуральні структури, також можна використати матеріали, які їх імітують. Це дерево, камінь, пробка, теракота, кераміка, скло, папір, плетені з лози або ротанга панелі.
Для квартири в еко-стилі підходять меблі з дерева, простої форми, але масивні, до того ж форма повинна бути якомога більш природною. Адже вона має нагадувати природні вигини. Також такий стиль добре доповнюють плетені меблі з лози, ротанга або бамбука.
Освітлення
Еко-стиль так само важко уявити без природного освітлення, яке буде створювати відчуття простору. Якщо його недостатньо – необхідно додавати штучне підсвічування. Світильники в екодизайні можуть бути «непомітними» – вбудованими, що доповнюватимуть світло з вікон, а також декоративними – з абажурами з текстилю, рисового паперу або лози, з елементами у вигляді деревних гілок або рогів тварин.
Аксесуари
Еко-стиль не любить нагромадження зайвих предметів – адже в природі не буває нічого зайвого. Тому предмети декору повинні виконувати практичну функцію. Наприклад, плетені кошики та скрині в інтер’єрі стають місцями зберігання різноманітних дрібниць. Прості домоткані килимки надають ексклюзивність і утеплюють кам’яну підлогу.
Та не означає, що ви позбуваєтеся можливості доповнити оселю затишними аксесуарами. Незвичайні «картини» з каменю і дерева, красиві камінчики, складені в скляну вазу, рами для дзеркал з дизайном з черепашок, річкова галька, викладена у ванній у вигляді килимка – важко навіть перерахувати всі можливі декоративні елементи, доступні в еко-стилі.
Сьогодні екологічний стиль є одним з найбільш популярних в дизайні інтер’єру. І це легко пояснити, адже завдяки йому у своєму будинку або квартирі можна відпочити від задушливих великих міст і відчути легкість природи.