Ремонт будинків

будинку

Що потрібно знати про ремонт будинку?

Ті, у кого є котедж, знають: ремонт часто буває вимушеною необхідністю. Іноді через погодні умови сильно псується дах – ця проблема ще близька жителям останніх поверхів багатоповерхівок. Також, ремонт будинків зачіпає фасад, сантехніку, а інколи і планування.

Коли справа стосується структурних проблем у старих окремих будинках, іноді похила підлога – це просто похила підлога, а інколи це ознака того, що ваш фундамент скомпрометований. Якщо ваш будинок існує вже довгий час, а не збудований нещодавно, то з фундаментом та опорою конструкції могло статися багато неприємностей, які часто навіть не залежать від власника будинку, але які ви не зможе залагодити самостійно.

На що звернути увагу?

При виникненні поломок або несправностей, не намагайтеся усунути їх власними силами, адже можна погіршити ситуацію, пошкодивши свіжу обробку. Краще відразу викликати фахівців – вони швидко полагодять поломки, позбавивши вас від зайвих турбот.

Вартість ремонту будинків і котеджів залежить від наступних факторів:

 • обсягу робіт;
 • складності;
 • вартості матеріалів.

Тому рекомендується заздалегідь продумати концепцію реконструкції будинку, якщо справа у вашому бажанні щось змінити, а не в непередбачених обставинах.

Який стиль вибрати?

Сьогодні популярні різні напрямки в дизайні. Витончена класика передбачає наявність каміна, декоративних колон і ніш, а також ярусні стелі. До того ж, меблі для класичного оформлення підбирається з натурального дерева.

Також актуальнім напрямком є хай-тек. Це, перш за все, мінімалізм – вбудовані шафи, розкладні меблі, технологічні матеріали в обробці. Такий урбаністичний стиль передбачає просту геометрію у всьому, що повинен враховувати ремонт котеджів, якщо планується оформити їх саме в сучасному напрямку. Відповідно, інші стилі мають інші обов’язкові нюанси, без яких неможливо дотриматись обраного вами оформлення. Іншими словами, дизайнерське рішення безпосередньо впливає на ціни.

Види ремонтів будинків

Придбати будинок – це мрія кожного, але, як правило, ціна теж відчутно відрізняється від покупки квартири. Перший внесок, іпотека, податки на майно, меблі та декорації – усе це потребує капіталовкладень, а також ваших сил і часу. Однак багато людей забувають про одну з найбільших витрат, пов’язану з власністю будинку: ремонт.

Якщо класифікувати ремонт за складністю та складу робіт, то можна виділити наступні типи:

 • косметичний;
 • капітальний;
 • відновлювальний або аварійний;
 • “під ключ”.

Ремонт квартир має такі самі види ремонтів, про які ви можете більше дізнатися на нашому сайті. Але не варто забувати ще про важливі потреби під час ремонту будинку!

Ремонт даху

Дах – одна з найважливіших частин вашого будинку, адже він захищає вас і безпосередньо ваш дім від різних погодних умов. Однак дах дуже чутливий і схильний до гниття, протікань і корозії. Точкові витоки та загублену черепицю легко виправити, але коли пошкодження небезпечні або занадто великі, то можливо вам доведеться повністю замінити дах.

Незалежно від того ви виклали дах черепицею, чи будь-яким іншим покриттям, найкращий спосіб уникнути необхідності заміни всієї покрівлі – це проведення профілактичного обслуговування та перевірка його у професіонала принаймні раз на рік.

Ремонт фундаменту

Якщо ваш будинок побудований в районі, де ґрунт стискається під час сухого сезону і розбухає під час сезону дощів, то такий фундамент може опинитися під загрозою.

Вода є вбивцею фундаменту; вона просочується через бетон, потім проростає цвіль, осідає в підвалах і призводить до неприємних наслідків. Вода може призвести до того, що стіни основи потріскаються і зовнішня сторона будинку перетвориться в щось некрасиве і хаотичне. Коли фундамент зруйнований, ви можете побачити випадкові тріщини на підлозі та стінах, похилі підлоги, водні басейни в підвалі та краях будинку або труднощі із закриттям дверей та вікон. Пошкодження фундаменту – це надзвичайно серйозна проблема і його ремонт варто довіряти тільки професіоналам.

Ремонт септичної системи

Якщо ваш будинок не підключений до каналізаційної системи загального користування, вам потрібен септик для сортування домашніх відходів. Септик працює подібно до очисних споруд, відокремлюючи жири та тверді речовини від побутових відходів та використовуючи корисні бактерії для обробки залишків рідини. Септичні системи вимагають особливого догляду та обслуговування. Промивання неправильних хімічних речовин у каналізацію або невідкачування резервуара може призвести до відмови в системі.

Пошкоджений септик може спричинити проблеми, як повільна робота каналізації; туалети можуть не змиватися, і вам, можливо, доведеться мати справу з неприємними запахами. Вартість встановлення нового септика може становити тисячі доларів, тому, щоб уникнути цього, варто регулярного викликати ремонтника для профілактичного обслуговування та перевірок.

Особливості ремонту будинку

Перш ніж розпочати основну роботу, подумайте про оригінальні особливості вашої власності та про те, як ви могли б ними скористатись під час вибору дизайну. Збереження деяких речей не тільки заощадить ваші гроші, але й допоможе зберегти характер вашої власності.

Працюючи з будівельником або підрядником з ремонту, графік робіт також виступає як вільний договір між вами, власником житла та людиною, яка виконує роботу, допомагаючи вам забезпечити, щоб все залишалося в межах бюджету.

Ось приклад графіку робіт для досить великого проекту ремонтних робіт:

Зовнішня робота

 • Цегляна кладка;
 • Пофарбувати зовнішні стіни;
 • Почистити, відремонтувати та замінити черепицю, де це потрібно;
 • Відремонтувати димохід;
 • Замінити вікна;
 • Видалити рослинність на зовнішніх стінах;
 • Замінити двері (вхідні).

Внутрішня робота

 • Реставрація паркету;
 • Замінити усі міжкімнатні двері;
 • Встановити нову кухню та побутову техніку;
 • Встановити нову підлогу для ванної кімнати, кухні та передпокою (з утепленням);
 • Прибрати будівельне сміття.

Приклади ремонтів будинків з цікавими дизайнами ви можете знайти на нашому сайті.

Отримайте безкоштовну консультацію

Ремонт особняків Ремонт квартир в новобудовах