спеціальні пропозиції

Ландшафтний дизайн

Ландшафтний дизайн дачі, двору, саду сьогодні є дуже затребуваним видом послуг в Україні. Адже це завжди виглядає ефектно і статусно, коли присадибна ділянка креативно оформлена. Компанія NVB Architects-Studio вже довгий час успішно виконує найрізноманітніші роботи в області екстер’єрного планування ділянок та проектів ландшафтного дизайну. На нашому сайті є фото виконаних замовлень.

Послуги ландшафтного дизайну: розглянемо докладніше

Не можете поки що точно визначитися як розпланувати простір Вашої ділянки? Неважливо, будь вона маленька чи велика – все одно кожен поважаючий себе господар або господиня бажають зробити його прекрасним. Звертайтеся до NVB Architects, і наші ландшафтні дизайнери допоможуть вирішити дане утруднення. Співпрацю почати легко – просто наберіть наш номер!

Як ми працюємо:

виїзд на ділянку в Києві або іншому місті;

з’ясування потреб клієнта, заміри;

формування та підписання договору на виконання робіт;

внесення передоплати;

складання 2-3 ескізів ділянки;

внесення доповнень і коригувань у вибраний замовником варіант.

Робота з ділянкою ділиться на три стадії:

 • передпроектні роботи;
 • розробка проектування;
 • ландшафтні роботи.

Ландшафтний дизайнер – сучасний чарівник

Якщо Ви стали щасливим власником заміського будинку і прилеглої до нього ділянки, то, напевно, у Вас незабаром з’явиться чимало запитань. З чого почати оформлення саду і як провести стежки? Де встановити альтанку? Які рослини найкраще посадити, де це зробити? Ландшафтний дизайн дачі, двору, саду – ось що вам потрібно.

Звичайно, це все приємні турботи. Однак Ви опинилися в делікатній ситуації, коли необхідно приймати важливі рішення практично «на дотик». Один з виходів – прочитати десятки спеціалізованих книг і сотні журналів на дану тематику, ставши справжнім знавцем. Однак, навіть отримавши глибокі теоретичні знання, навряд чи з Вас відразу вийде ландшафтний дизайнер, адже досвід має важливе значення. Тому рекомендується замовити послуги майстрів.

Проекти ландшафтного дизайну – шлях до гарного саду

Гарний сад – це завжди результат плідної праці та ретельного планування. Ми поділимося досвідом у галузі ландшафтного дизайну. Ми пропонуємо Вам свої послуги ландшафтного дизайну в оформленні садів та інших ділянок.

Але пам’ятайте, що не менш важливим видом робіт є проектування ділянки. Для планування краще вдатися до послуг професійних архітекторів.

Ландшафтний дизайн дачі, двору, саду від NVB-Architects

Компанія NVB з особливою прискіпливістю і професіоналізмом виконає для Вас прекрасний і неповторний проект ландшафтного дизайну. Пропонуємо  подивитися фото здійснених замовлень і прийняти рішення про співпрацю. Наш головний офіс розташований у Львові, проте ви можете звертатися з Івано-Франківська, Тернополя та будь-якого іншого міста країни.

І. Передпроектні роботи

1. Заміри

Щоб мати точні уявлення про вихідний мікрорельєф території, необхідні його заміри. Вони супроводжуються топозйомкою. Додатковою функцією даної дії є ознайомлення з рельєфними особливостями ділянки. Загальновідомий той факт, що при будівництві, а також плануванні використання території, краще виходити зі знань про те, яким є справжній рельєф.

Для цього потрібна інвентаризація яка допоможе:

 • врахувати насадження, що знаходяться на ділянці, оцінивши їх стан;
 • визначити як розташувати ті чи інші елементи.

Існуючі квітникові елементи, а також чагарники і дерева фіксуються в ситуаційному плані. Що стосується відомості результатів інвентаризації, туди заноситься детальна інформація про дані елементи.

Оцінюються такі параметри рослинності:

 • показники ширини крони;
 • діаметральні особливості стовбурів;
 • висота елементів, їх вік;
 • особливості їх життєстійкості;
 • механічні пошкодження (їх наявність або відсутність);
 • рівень зараженості деяких елементів, а також їх декоративності.

План дій, спрямованих на подальший ефективний догляд за рослинністю, розробляється з урахуванням отриманих даних.

2. Дії по складанню архітектурно-проектувального завдання.

Для роботи над об’єктом відправляється дизайнер. Його завдання полягає в проведенні оцінки з урахуванням різних параметрів.

Етапи діяльності фахівця такі:

 • отримати завдання, пов’язане з проектуванням – дизайнер з’ясовує площу території, а також знайомиться з побажаннями замовника, його інтересами (це дозволяє визначити стиль, найбільш прийнятний для оформлення саду);
 • заміри – при їх проведенні враховуються будови, наявність насаджень, а також розміри дерев;
 • інвентаризація – фіксація, оцінка рослин щодо породи, віку (на цьому етапі відбувається виявлення насаджень реліктового, а також історичного характеру);
 • процес оцінки насаджень з точки зору їх декоративного та санітарного стану (для фіксації результатів оціночних дій фахівець застосовує п’ятибальну шкалу);
 • опис характеристик надґрунтового покриву, завдяки якому відбувається визначення ґрунтової кислотності;
 • оцінка ґрунтового покриву з погляду агрохімії;
 • оцінка співвідношення об’ємних, а також плоских просторів на досліджуваній території;
 • геодезична зйомка, яка передбачає аналіз рельєфних особливостей;
 • визначення освітленості, а також переміщення протягом дня і року тіней – інсоляціонний аналіз, за результатами якого фіксується положення ділянки з урахуванням сторін світу;
 • виявлення потенційних джерел забрудненості. Наприклад, наявність поблизу автомобільних магістралей, підприємств, звалищ, потужних шумових джерел;
 • фотографічна фіксація видових точок – як сприятливого, так і несприятливого характеру.

Другий етап починається після повного збору згаданої інформації.

ІІ. Ландшафтне проектування

Продумуючи максимально логічне зонування території, необхідно зробити ескіз проектування. Проектування окремих зон відбувається на підставі даних, наданих замовником. У процесі ескізної розробки враховуються особливості масштабування.

Враховуючи в якості основи дані проектування, створюється генеральний план. Виконується він у кольоровому форматі. Документ містить граничні позначки ділянки, наявність певних доріжок, квітників. Крім цього, вказуються проектовані рослини і споруди архітектури.

Працювати з розбивочним кресленням буде бригада будівельників, а вказівка в документі важливих елементів істотно полегшить роботу професіоналів-будівельників.

Озеленювачі також потребують креслярську схему. Для них робиться спеціальне креслення посадкового типу, куди наноситься тільки та категорія об’єктів, яка прямо впливає на подальше розміщення квітників. Крім цього, маючи в користуванні подібне креслення, озеленювачі зможуть з легкістю визначитися в розташуванні посадкових ям для висадки рослин.

Важливий документ – асортиментна відомість, де перераховується перелік рослин, запроектованих з врахуванням загального плану.

Пояснювальна записка містить проектувальне завдання, а також інформацію щодо стану території. Крім цього, надається асортиментна відомість, де є короткі дані щодо догляду за рослинністю.

Актуальний аспект – авторський супровід. Він полягає в особистому контролі дизайнера за процесом здійснення на практиці його задуму. Нагляд автора можливий протягом річного терміну після того, як роботи були завершені.

ІІІ. Ландшафтні роботи

Послідовність, актуальна для здійснення ландшафтної роботи, залежить від її характеру. Крім цього, вони повинні бути погоджені з іншою діяльністю агротехніки. Облік елементів благоустрою, в контексті існуючих на ділянці інженерних систем не менш важливий.

Роботи, пов’язані з ландшафтним дизайном, доцільно вести за проектом, який заздалегідь був обговорений. Це стане запорукою послідовності. Такий підхід відкриває перед власником ділянки наступний перелік позитивних перспектив:

 • скорочення термінів, необхідних для виконання робіт;
 • їх істотне здешевлення.

Перший етап діяльності з благоустрою пов’язаний з вертикальним плануванням, а також прокладкою під землею комунікацій для освітлення, поливу, обладнання дренажної системи. Від якості подібних робіт залежить рівень подальшого благополуччя садової ділянки.

Успіх реалізації проекту перебуває в прямій залежності від погодних умов, а також сезонності. Крім цього, необхідно враховувати прийнятність або неприйнятність одночасного проведення певних робіт. Так, виконання безлічі агротехнічних завдань є цілком реальним паралельно з пристроєм водойм, садових сходів, доріжок, стінок-підпорів. Коли ця діяльність завершена, підготовляються посадочні ями, призначені для подальшої висадки рослинності, ведеться облаштування газону, заміна квітникового  ґрунту.

Останній робочий етап – виставляння елементів, що стосуються поливної системи, монтаж скульптурних деталей декоративного характеру, що роблять ділянку естетично завершеною.

Точні терміни виконання ландшафтних робіт назвати неможливо, тому що все залежить від їх конкретного виду та обсягу, передбаченого договором. Якщо замовником під час роботи вносяться доповнення або зміни, то це може суттєво загальмувати загальну тривалість процесу.

Резюмуючи етапи виконання діяльності згаданого спектру, варто відзначити таку послідовність:

 • дії, спрямовані на захист вже існуючої на ділянці рослинності;
 • розчищення, а також вивезення сміття (на даному етапі, крім згаданих дій), проводиться санітарна рубка (якщо є необхідність);
 • вертикальне планування ділянки, облаштування дренажних систем, освітлення;
 • облаштування майданчиків, стежок, зведення стінок-підпорів, сходових споруд;
 • облаштування газонних елементів, квітників; посадка відповідної рослинності;
 • післяпосадочний догляд до здачі завершеної роботи на об’єкті.

Ціни на проектувальні роботи є договірними. Вони залежать від конкретної площі.

Що стосується складу проекту, то в нього входить така документація:

 • генеральний і дендрологічний плани ділянки;
 • оформлення;
 • креслення розбивочного типу;
 • схема, присвячена особливостям освітлення;
 • схема по автоматичній поливній системі;
 • ескізи;
 • ескізні рішення з ландшафтного дизайну.

Замовити послугу