+38 (097) 511-40-24
Menu
Відкрите планування: більше плюсів чи мінусів?
4 April 2020

Відкрите планування – одне з найпопулярніших побажань замовників під час проєктування інтер’єру. Таке планування вабить відсутністю вузьких коридорів і маленьких кімнаток. Однак існують і мінуси, які необхідно врахувати при створенні об’єднаного простору.

Більше світла

Поєднані зони – це не тільки простір, а й велика кількість світла. Вибираючи зонування за допомогою меблів, ми не захаращуємо простір перегородками, високими конструкціями та шафами. Тим самим ми залишаємо більше природного світла у приміщенні.

Фрагмент інтер’єру з проекту “N.Y.city” від NVB Architects-Studio

Менше коридорів

Вузькі коридори завжди займають багато місця. Нежитлові приміщення складно використовувати функціонально, а отже, втрачаються такі цінні квадратні метри.

Багатофункціональність простору

Об’єднуючи зони, ми отримуємо простір, який може виконувати кілька функцій. Наприклад, вітальня тепер стає не тільки місцем відпочинку, а і їдальнею, в якій вся родина збирається за великим обіднім столом.

Фрагмент інтер’єру з проекту “Dark apartment” від NVB Architects-Studio

Дотримання мокрих зон

Під час розробки планування часто постає питання дотримання мокрих зон у квартирі. Так, початкова площа кухні не завжди буває достатньою. Об’єднавши її з вітальні, ми можемо зберегти мокрі зони. Обідня група переміститься в вітальню, звільнивши додатковий простір для кухонної гарнітури.

Фрагмент інтер’єру дворівнерої квартири від NVB Architects-Studio

Небажані запахи

Якщо говорити про мінуси, то перш за все постає питання про небажані аромати з кухні в житловому просторі. Хороша витяжка над зоною приготування їжі, а також продумана система вентиляції й кондиціонування квартири допоможуть частково розв’язувати цю проблему. Щоб не допустити запаху приготовленої їжі, можна використовувати мобільні й легкі скляні перегородки.

Менше приватності

З відкритим плануванням, перебуваєте ви в вітальні, кухні або їдальні, ви завжди у полі зору інших. Конфіденційність стає рідкістю, коли кожен куточок і тріщина перед вашими очима.

Рівень шуму

Акустика у відкритому плануванні може бути справжнім жахом. Звуки з кухні – посудомийної машини, блендера і кухонного комбайна – незмінно перетинаються зі звуками телевізора у вітальні.

Read also:

Go to blog

Let's get in touch

attach file

Thank you! Your request has been sent.

Submit an application and receive a gift