+38 (097) 854-67-21
Меню
Що таке екодизайн: принципи, якими не можна нехтувати
22 Червня 2020

Архітектори та дизайнери в усі часи надихалися природою: пластичністю ліній, заспокійливим ефектом природних кольорів, натуральними матеріалами та природним освітленням.

Сьогодні нова популярність “зеленої” філософії знайшла себе і в дизайні інтер’єру. Ярлики “100% Natural”, “eco-friendly”, “green” привертають увагу покупців, які піклуються про своє здоров’я і не бажають брати участь у забрудненні планети. Міські жителі все частіше хочуть відчувати зв’язок із природою у своїй домівці.

Але, щоб створити потрібну атмосферу у своїй оселі, важливо знати основні принципи екодизайну, якими не варто нехтувати:

Якнайближче до природи

Перше та основне – екологічний дизайн сприяє відновленню нашого контакту з живою природою. Тому екодизайн – це безпечні для здоров’я матеріали з мінімальним вмістом токсичних речовин: деревина, паперові шпалери, декоративна штукатурка, кераміка, натуральний камінь, натуральний текстиль.

 

Коли хочеться, щоб екопідхід був більш помітним, акцентом у домі роблять природні матеріали: дерев’яні вставки, плетені меблі та аксесуари з ротанга, джутові килимки, бамбукові стебла і коркове покриття.

Велика кількість живих рослин і сонячного світла – це теж про еко. Наприклад, вікна за можливості не завішують, або ховають за легкими фіранками з натуральних тканин.

 

Колірна палітра теж повинна надихатися природою. За основу часто беруть повноцінний пейзаж, наприклад: морське узбережжя з піщаними дюнами, блакитними та сонячними відтінками на базі білого кольору, або обирають «лісову» схему, де більше глибоких зелених тонів і дерева.

Відповідальне споживання та хенд-мейд

Як би дивно не звучало, але дизайн в екодизайні – не головне. Головне – принципи відповідального споживання.

Ви можете використати стару бабусину хустку як матеріал для декоративної наволочки, вінтажну раму можна використовувати як самостійний декор, старі валізи – як креативний журнальний столик. Деякі дизайнери йдуть далі й обробляють підлогу дошками від ящиків з-під овочів, а стелю – старими дерев’яними віконницями. Тобто ви можете використовувати речі, які здавалося б втратили свою функцію, для того, щоб створити ексклюзивні деталі вашого інтер’єру.

 

Це дозволяє сучасній людині трохи відійти від використання всього готового й відчути контакт зі справжніми матеріалами, як це робили наші предки.

Енергоощадливість

Для екодизайну важливим є і заощадливе використання ресурсів, які витрачаються на обслуговування житла. Найкраще рішення – знизити витрати води та електроенергії. Вибирайте вікна і матеріали обробки з хорошою теплоізоляцією, стеліть на підлозі килими – все це дозволить зберегти тепло в приміщенні.

Відмова від надлишкової декоративності, ергономіка і функціональний декор – теж в дусі еко. Тому екодизайн – це вибір у бік мінімалізму. Але звичайно, що ви можете без проблем використовувати ту кількість аксесуарів, яка вам заманеться, якщо це будуть вінтажні речі та антикварні знахідки.

 

Ідеально для екодизайну буде, якщо ви зможете повністю обставити квартиру об’єктами з перероблених матеріалів і старовинними речами.

Екологічний дизайн бере натхнення у природи й переосмислює ставлення людини до неї. Сучасна людина має можливість мінімізувати шкоду, обравши саме цей стиль. Адже екодизайн дозволяє спробувати знайти “зелену” альтернативу багатьом предметам інтер’єру вашої домівки.

Читайте також:

Перейти до новин

Давайте зустрінемось

прикріпити файл

Дякуємо! Вашу заявку надіслано.